O Winnicy

Winnica Sztukówka znajduje się na Podkarpaciu, na terenie Pogórza Strzyżowskiego. Położona jest w otulinie Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego, w gminie Frysztak. Wzgórze, na którym jest zlokalizowana, zorientowane jest w linii wschód-zachód, zaś samo gospodarstwo wraz z Winnicą wyeksponowane jest do słońca na południowym stoku.

Winnica została założona w 2009 roku i zajmuje obszar 1 ha. Uprawiamy w niej 10 odmian winorośli na wina czerwone i różowe oraz białe: Rondo, Regent, Marechal Foch, Leon Millot, Cabernet Cantor oraz Solaris, Siegerrebe, Seyval Blanc, Johanniter, Hibernal. Wina wytwarzane z tych odmian są co roku doceniane w konkursach winiarskich, w których bierzemy udział. 

W Winnicy prowadzimy nie tylko sprzedaż wina, ale również oferujemy zwiedzanie winnicy i winiarni oraz degustacje. Szczegóły w zakładce Enoturystyka.

Dojazd

Poniżej przedstawiamy mapę wraz z dokładnym adresem. Najprostszą metodą dojazdu dla osób korzystających z Google Maps jest wpisanie "Winnica Sztukówka" do aplikacji i zostaną Państwo poprowadzeni pod nasze drzwi. W razie wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny. Uwaga: większość nawigacji fabrycznych nie rozpoznaje naszego adresu - znajdujemy się kilka kilometrów od środka wsi Glinik Średni.

 

Winnica Sztukówka
Glinik Średni 153
38-130 Frysztak
tel. +48 605 539 422
winnica@sztukowka.pl


Formularz kontaktowy