Maryna (2014)

Wino o aromacie poziomek i truskawek oraz innych czerwonych owoców.

różowe półwytrawne
Rondo, Regent, Maréchal Foch
11%
Brązowy medal na II Konkursie Win Polskich Jasło 2015
Maryna to polski strunowy instrument muzyczny pochodzący z regionu szamotulskiego. Grający trzyma smyczek nieruchomo, a porusza całym instrumentem na boki. U góry instumentu znajdują się blaszane talerzyki wydające dźwięk podczas uderzania nóżką instrumentu o ziemię. 

Rodzaj wina: 
Odmiany: 
Alkohol: 
Nagrody: 
Instrument: 

 

 
 

Bazuna


Wino o głębokiej, czerwonej barwie, w zapachu można wyczuć wiśnie i leśne owoce. Delikatnie podwyższona kwasowość nadaje wyrazistości i lekkości.

czerwone wytrawne
Regent, Rondo
11%
Bazuna to ludowy instrument dęty pochodzący z Kaszub. Wykonywany z dwóch części wydrążonego prostego pnia olchowego, a pierścienie spajające z wikliny. Długość instrumentu około 1 m.

Rodzaj wina: 
Odmiany: 
Alkohol: 
Instrument: 

 
 

Cymbały


Wino o delikatnym aromacie owoców cytrusowych, melona. W ustach świeże i rześkie.

białe wytrawne
Seyval Blanc
13%
Cymbały to strunowy instrument muzyczny, popularny w Polsce od XVII wieku. Najdłużej przetrwał na Podkarpaciu, gdzie do dziś grają kapele z cymbalistami. Struny rozciągnięte są na drewnianej płycie w kształcie trapezu, a dźwięk jest wydobywany przez uderzenia pałeczkami.

Rodzaj wina: 
Odmiany: 
Alkohol: 
Instrument: 

 
 

Złóbcoki

Wino o owocowym aromacie, w ustach świeże, długie, żywe, w smaku spójne z aromatem.

Rodzaj wina: 
Odmiany: 
Alkohol: 
Nagrody: 
Instrument: 

białe wytrawne
Solaris, Siegerrebe
12%
Złoty medal na II Konkursie Win Polskich Jasło 2015
Złóbcoki to pochodzący z Podhala instrument smyczkowy. Nazwa instrumentu nawiązuje do sposobu wytwarzania - korpus wraz z szyjką i główką był wyżłobiony w jednolitym kawałku drewna. Początkowo posiadał trzy, a później cztery struny, strojone jak w skrzypcach. Grający wykorzystywał najczęściej tylko dwie najwyższe struny.