Sztukówka na Morawach

Kilka dni temu w Czejkowicach na Morawach odbyła się degustacja polskich win. Morawscy winiarze mieli okazję zapoznać się z produkcją polskich kolegów. Zaprezentowanych zostało dwadzieścia win, pośród których znalazły się Maryna i Cymbały z naszej winnicy. Jak wypadły? Zdecydowanie dobrze. Poniżej fragment recenzji Maryny:

Atrakcyjny kolor, czyste wino o bogatych aromatach leśnych owoców, w smaku pełne, cieliste, dużo akcentów jogurtu z truskawkami, dobra persystencja. Jednogłośne orzeczenie – świetne wino. 86,75 pkt. – trzecie najwyżej punktowane wino wieczoru.

Szersza relacja z wydarzenia dostępna jest na portalu Nasze Winnice.

 

Maryna wygrywa II Konkurs Młodych Win!

W ubiegły weekend, 12-13 grudnia, wzięliśmy udział w Festiwalu Terra Madre w Krakowie. W trakcie Festiwalu przeprowadzono II Konkurs Młodych Win, do którego zostało zgłoszonych 69 win w trzech kategoriach.

Nasze wino "Maryna" nie tylko zwyciężyło w kategorii win różowych, ale jednocześnie uzyskało najlepszą punktację spośród wszystkich zgłoszonych win!

Pełna lista nagrodzonych win jest dostępna tutaj.

 

Ruszamy ze stroną www!

Po ponad roku nieobecności w Internecie (za wyjątkiem Facebooka), startujemy z nową stroną. Mamy nadzieję, że pozwoli ona odwiedzającym bliżej zapoznać się z tym, co kryje się pod słowem "Sztukówka".

Na stronie można znaleźć informacje o Winnicy, naszej lokalizacji, wytwarzanych winach i sporo zdjęć. 

Zapraszamy i chętnie przyjmiemy wszelkie uwagi.